Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne elektryczne radiowozy trafiły do świętokrzyskich policjantów

Data publikacji 16.12.2021

Dziś na terenie placu alarmowego przy kieleckim oddziale prewencji miała miejsce uroczystość przekazania nowych elektrycznych radiowozów. 14 pojazdów zasili flotę świętokrzyskiej Policji. W wydarzeniu udział wzięli: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta, kadra kierownicza oraz komendanci powiatowi. Obecny był także Pan Ryszard Gliwiński – Prezes Zarządu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach z budżetu którego współfinansowany był zakup pojazdów.

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach dokonała zakupu 14 samochodów osobowych o napędzie elektrycznym za kwotę blisko 2,5 miliona złotych. Nieoznakowane radiowozy trafiły do świętokrzyskiej Policji m. in. dzięki dużemu wsparciu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Z budżetu Funduszu przeznaczono na ten cel 952 000 złotych, co stanowi blisko 40 procent całej kwoty zakupu. Samochody zostaną przekazane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz komend powiatowych.

Warto zaznaczyć, że przy współfinansowaniu do jednostek Policji trafiły także stacje ładowania pojazdów. Wartość wszystkich urządzeń wynosi 13 593,66 złotych, 3 z nich zakupiono ze środków Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

KIA Niro to pojazd, który już od pewnego czasu sprawdza się w codziennej służbie świętokrzyskich policjantów. Nowoczesny i ekologiczny napęd, moc przekraczająca 200 koni mechanicznych i dobre przyspieszenie czynią z auta sprawne źródło transportu, szczególnie w ruchu miejskim. Zasięg radiowozu przekracza 450 kilometrów. Wszystkie nieoznakowane radiowozy posiadają nowoczesne stacje łączności oraz ukryty system sygnalizacji uprzywilejowania.

(KWP w Kielcach / sc )

  • umundurowani policjanci stoją przy samochodach
  • elektryczny samochód marki Kia
  • umundurowany policjant siedzi za kierownicą samochodu
  • umundurowani policjanci stoją przy samochodach
  • umundurowani policjanci stoją na placu alarmowym
  • umundurowany policjant mówi do mikrofonu
Powrót na górę strony