Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powrócili z granicy

Data publikacji 16.12.2021

W związku z napiętą sytuacją na wschodzie Polski policjanci oraz inne formacje mundurowe stale pełnią służbę przy granicy. Świętokrzyscy policjanci również wspierają działania zapewniające bezpieczeństwo. Mundurowi, głównie z kieleckiego oddziału prewencji, rotacyjnie wymieniają się w niełatwej służbie. Z policjantami, którzy powrócili spotkał się dziś Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz jego zastępca insp. dr Agata Malasińska-Nagórny.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o funkcjonariuszach, którzy wyjechali pełnić służbę na granicy. W tym czasie 47 funkcjonariuszy powróciło do garnizonu świętokrzyskiego. Mundurowi pełnili służbę w dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie od 24 listopada. Do zadań sił skierowanych na miejsce należało przede wszystkim niedopuszczenie do nielegalnego przekroczenia granicy, świętokrzyscy policjanci zapewniali tam całodobową służbę.

Na dzisiejszej odprawie z policjantami, którzy powrócili do garnizonu, spotkał się Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz jego zastępca insp. dr Agata Malasińska-Nagórny. Generał podziękował za zaangażowanie i poświęcenie wkładane w codzienną służbę. Pomimo wielodniowej rozłąki z rodzinami i trudów wypełnianych zadań, obowiązki realizowane były na wysokim poziomie.

Szef świętokrzyskich policjantów korzystając z okazji życzył mundurowym wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym roku.

(KWP w Kielcach / mw)

  • meldunek składany dowódcy - umundurowany policjant stoi na przeciwko przełożonego
  • troje umundurowanych policjantów stoi na placu, miedzy nimi mężczyzna w niebieskiej kurtce
  • troje umundurowanych policjantów stoi na placu znajdujący się między nimi mężczyzna w niebieskiej kurtce stoją na przeciwko policjantów
  • stojący w dwuszeregu umundurowani policjanci
  • stojący w dwuszeregu umundurowani policjanci
  • stojący w dwuszeregu umundurowani policjanci
  • stojący w dwuszeregu umundurowani policjanci
  • Granatowa naszywka z białymi napisami: Oddział Prewencji Policji, w środku z czerwonym wypełnieniem i żółtymi literkami CK z koroną:  na rękawie policyjnego munduru
  • troje policjantów stojących naprzeciwko ustawionego w dwuszeregu policyjnego plutonu, za nimi widać radiowozy
Powrót na górę strony