Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany próbował uciec policjantom

Data publikacji 17.12.2021

Podczas zatrzymania przez tatrzańskich policjantów poszukiwanego 21-latka, doszło do sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu interweniującego funkcjonariusza. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi mężczyźnie do 10 lat więzienia

W sobotę wieczorem (11.12.2021) tatrzańscy policjanci patrolujący miasto zauważyli w samochodzie, w towarzystwie kobiety, poszukiwanego 21-latka.

Policjanci zatrzymali pojazd, a jeden z funkcjonariuszy podbiegł do poszukiwanego, który siedział na miejscu pasażera. Policjant zdążył chwycić mężczyznę przez otwarte okno, ale pojazd nagle ruszył, pociągając za sobą policjanta. Kobieta siedząca za kierownicą, pod presją pasażera, nie reagowała na wezwania do zatrzymania samochodu, pokonując w ten sposób kilkadziesiąt metrów.

Ostatecznie para pochodząca z powiatu tatrzańskiego została zatrzymana i usłyszała zarzuty zmuszania do zaniechania prawnej czynności służbowej, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 13 grudnia br. zakopiański sąd aresztował poszukiwanego 21-latka do czasu sądowego finału tej sprawy. Natomiast 28-letnia kobieta została objęta dozorem policyjnym.

(KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony