Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę busa

Data publikacji 20.12.2021

Komisarz Marcin Orzechowski - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, zakończył niebezpieczną jazdę 58-letniego kierowcy busa. Policjant będąc w czasie wolnym od służby zauważył w sklepie mężczyznę, który kupował alkohol, po czym wsiadł za kierownicę hyundaia. Policjant pojechał za busem i przerwał niebezpieczną jazdę kierowcy. Badanie alkomatem wykazało u 58-latka 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze Policji wielokrotnie potwierdzają, że służą społeczeństwu i o każdej porze są gotowi nieść pomoc obywatelom oraz reagować na każde zagrożenie ich życia i zdrowia.

Wczoraj, 19.12.2021 r., o godz.10.30, przy ul. Bema w Tarnobrzegu, w jednym z osiedlowych sklepów, uwagę komisarza Marcina Orzechowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, który był w czasie wolnym od służby, zwrócił mężczyzna, kupujący alkohol. Miał on problemy z utrzymaniem równowagi.  

Policjant nabrał podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po chwili klient wyszedł ze sklepu i poszedł w kierunku pobliskiego parkingu. Następnie wsiadł za kierownicę busa marki hyundai i odjechał w kierunku tarnobrzeskiego osiedla Wielowieś.

Funkcjonariusz wsiadł do swojego samochodu i ruszył za nim. Kierowca busa nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy, gwałtownie zwalniał i przyspieszał. Policjant dojechał do hyundaia i zatrzymał się przed busem, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i okazał legitymację służbową. Funkcjonariusz nie miał przy sobie telefonu komórkowego, jednak inny kierowca dał mu swój telefon z którego kom. Orzechowski o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego jednostki.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Kierowcą hyundaia okazał się 58-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony