Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Paczki dla Dzieciaka na Święta od Strażaka" – policjanci wzięli udział w niespodziance dla dzieci z „Przylądka Nadziei” we Wrocławiu

Data publikacji 20.12.2021

W niedzielę około godziny 16 w rejonie Wrocławskich Krzyków widać było blask niebiesko-czerwonych świateł a dobiegające do uszu mieszkańców dźwięki przypominały o zbliżających się świętach. Pod „Przylądkiem Nadziei” Strażacy z Polski i z Niemiec już po raz 5 przygotowali akcję niespodziankę pod hasłem „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”. Tym razem do współpracy nasi koledzy zaprosili również Policjantów. O oprawę muzyczną w duchu zbliżających się świat zadbali muzycy z Orkiestry Policyjnej KWP we Wrocławiu. Mundurowi jeszcze przed odjazdem zapełnili miejsce pod choinką przy wejściu do budynku, pozostawiając dla dzieci mnóstwo prezentów.

Piękna akcja, zainicjowana potrzebą niesienia pomocy płynącą prosto z „mundurowych serc” dała wiele radości podopiecznym „Przylądka Nadziei”. Tuż po godzinie 16.00 przy ulicy Weigla we Wrocławiu, gdzie mieści się Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej, rozbłysły sygnały świetlne radiowozów i wozów strażackich. Całej akcji towarzyszyła Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przy dźwiękach świątecznych piosenek oraz kolęd mundurowi przynieśli mnóstwo prezentów dla dzieci przebywających w szpitalu i zostawili je pod choinką stojącą przed wejściem.

Z wężów strażackich ułożone były serca, w których środku stali policyjni muzycy. Mundurowi świecili światełkami w kierunku juniorów, machali, a na wysięgniku wozu strażackiego czekał na nich Mikołaj i Śnieżynka, zaglądając przez szybę do sal z maluchami. Szpaler aut przejechał kilka razy dookoła szpitala, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Część z wozów była przystrojona świątecznymi światełkami.

Na sam koniec Strażacy na znak pojednania z chorymi dziećmi ogolili głowy na łyso i zdjęli swoje kaski, rozwijając przy tym transparent z napisem: ”Sercami i głowami jesteśmy z Wami”. Policyjna orkiestra grała w tym czasie „Wśród nocnej ciszy”.

Piękna inicjatywa, która daje radość tym najbardziej potrzebującym. Dziękujemy kolegom Strażakom za współpracę i mamy nadzieję, że zobaczymy się w podobnych okolicznościach również w następnym roku.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • wóz strażacki przystrojony czapeczkami mikołaja na lampach
  • na zdjęciu widać strażaków i policjantów grających na instrumentach wzdłuż szpitala na chodniku, widać niebieska światła i szpaler samochodów służb mundurowych
  • policyjna orkiestra gra przed budynkiem szpitala, w tle widać strażaków
  • strażacy trzymają transparent z napisem sercami i głowami jesteśmy z wami
  • pod choinką stojącą przy wejściu do szpitala mundurowi układają paczki z prezentami, w tle widać budynek szpitala

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.05 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony