Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieskuteczna ucieczka

Data publikacji 20.12.2021

Policjanci staszowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierując swoim pojazdem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. W trakcie pościgu mężczyzna popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Okazało się, że 43 latek był nietrzeźwy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie patrolując wojewódzką trasę w miejscowości Kłoda, zauważyli pojazd marki mercedes, który naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu, a dodatkowo w terenie, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”, poruszał się z prędkością 117km/h. W związku z popełnionymi wykroczeniami kierującemu mercedesem policjanci przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie zatrzymania pojazdu, jednak kierujący nie reagował. Następnie mundurowi wyprzedzili niemieckie auto i przy pomocy świetlnej belki umieszczonej za tylną szybą nieoznakowanego radiowozu wyświetlili komunikat, aby kierowca jechał za nimi. Po przejechaniu kilkuset metrów i wskazaniu miejsca zatrzymania kontrolowanego pojazdu, ten gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekającym pojazdem. Mimo wydawanych poleceń, kierowca mercedesa kontynuował jazdę, a przy tym popełniał kolejne wykroczenia. Po dojechaniu do Staszowa, na jednej z ulic policjanci zajechali kierującemu drogę, wybiegli z radiowozu i uniemożliwi mu dalszą jazdę.

Podczas zatrzymania mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ jest nietrzeźwy. Poinformował policjantów, że dzień wcześniej, ale także w trakcie jazdy spożywał alkohol. Potwierdziło to badanie, które wykazało 1,6 promila w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 43-latkowi prawo jazdy.

Nieodpowiedzialny mężczyzna niebawem stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie do kontroli, za co może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

*Załączony materiał wideo jest odzwierciedleniem powyższego tekstu.

(KWP w Kielcach / sc )

Film Nieskuteczna ucieczka

Pobierz plik Nieskuteczna ucieczka (format mp4 - rozmiar 8.74 MB)

Powrót na górę strony