Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakazy stadionowe dla pseudokibiców

Data publikacji 24.05.2008

Wczoraj w trybie przyspieszonym Sąd Rejonowy w Szczecinie rozpatrzył sprawę trzech mężczyzn, którzy zakłócili porządek publiczny w trakcie meczu między Pogonią Szczecin a Astrą Ustronie. 19-letni Arnold G., 22-letni Dariusz B. i 24-letni Łukasz W., trzej mieszkańcy Szczecina, ukarani zostali karą grzywny oraz zakazami wstępu na imprezy masowe na 2 i 4 lata.

Podczas meczu piłkarskiego o mistrzostwo IV ligi pomiędzy drużynami Pogoń Szczecin-Astra Ustronie grupa pseudokibiców zaatakowała pracowników ochrony. Rzucali w ich stronę kamieniami, byli bardzo agresywni. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i przy pomocy policjantów obsługujących monitoring wyprowadzili z "zagrożonych" sektorów tych, którzy najbardziej zagrażali bezpieczeństwu. Trzech chuliganów z całej grupy zostało zatrzymanych i przewiezionych do komisariatu Szczecin Pogodno.

Na miejscu przesłuchano świadków awantury. Jako materiał dowodowy, który zostanie wykorzystany także do ustalenia innych uczestników awantury, zabezpieczono nagranie z
monitoringu. Policjanci wystąpili również z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Szczecinie o ukaranie w trybie przyspieszonym sprawców wykroczeń, którzy zakłócili porządek publiczny.

Sąd po rozpoznaniu sprawy wydał wyroki skazujące 19-letniego Arnolda G., 22-letniego Dariusza B. i 24-letniego Łukasza W., mieszkańców Szczecina, na karę grzywny w wysokości 2 tys zł., wobec jednego z nich zakaz wstępu na imprezy masowe na okres dwóch lat, wobec dwóch pozostałych zakaz wstępu na 4 lata.
Powrót na górę strony