Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za potrącenie i nieudzielenie pomocy

Data publikacji 24.05.2008

Decyzją Sądu Rejonowego w Goleniowie tymczasowo, na 2 miesiące, do aresztu trafił Karol B., który potrącił pieszego i nie udzielając mu pomocy zbiegł z miejsca wypadku. 18-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Kierowcę audi osadzono już w Zakładzie Karnym w Goleniowie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 maja br. w miejscowości Babigoszcz. Kierujący audi podczas manewru omijania stojącego na poboczu innego samochodu potrącił 18-letniego mężczyznę. Po potrąceniu kierowca audi zbiegł z miejsca zdarzenia. Samochód pozostawił kilkaset metrów od miejsca wypadku w lesie. W wyniku odniesionych ran 18-latek zmarł.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Goleniowa i Szczecina Dąbie. Przesłuchali świadków zdarzenia, zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia oraz ślady pozostawione w porzuconym aucie. Wtedy natrafili na ślad 23-latka, który mógł być sprawcą tego wypadku.

Zatrzymany usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Goleniowie 23-latek trafił tymczasowo do aresztu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony