Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za włamania trafił do aresztu

Data publikacji 24.05.2008

Policjanci z komendy powiatowej Policji w Goleniowie zatrzymali 26-letniego Roberta P., który w ostatnim czasie na terenie pow. goleniowskiego dopuścił się kilku włamań. Sąd Rejonowy w Goleniowie tymczasowo go aresztował. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 20/21 maja włamano się do garażu w Rzystnowie skąd skradziono piecyk grzewczy oraz 3 wiertła. Policjanci jako potencjalnego sprawcę wytypowali dobrze znanego im Roberta P. W trakcie prowadzonego dochodzenia pojawiły się dowody na popełnienie przez mężczyznę jeszcze innych przestępstw. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Po skompletowaniu wszystkich materiałów policjanci przedstawili mu zarzuty popełnienia kolejnych przestępstw tj., włamania do garażu w Rzystnowie skąd ukradł 7 karnistrów z benzyną, zniszczenia mienia poprzez podpalenie szopy drewnianej oraz kradzieży z włamaniem do samochodu. Ponadto kilka dni temu podejrzany został zatrzymany jak kompletnie pijany kierował małym fiatem. Badanie wykazało u niego 2,37 promila alkoholu w organizmie.

Decyzją sądu mężczyzn trafił do Zakładu Karnego w Goleniowie, gdzie oczekuje na wyrok sądu.
Powrót na górę strony