Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ich służba nadal trwała

Data publikacji 21.12.2021

Dwaj kieleccy policjanci wracając w poniedziałek ze służby udaremnili jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli na terenie miasta jadące „wężykiem” iveco. Po zatrzymaniu okazało się, że 24-letni kierowca miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Służba funkcjonariuszy trwa 24 godziny na dobę. Nawet gdy policjant wraca do domu w każdym momencie może podjąć działania, by zatrzymać sprawców przestępstwa czy wykroczenia. Taka sytuacja spotkała wczoraj, 20.12.2021 r., dwóch mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Policjanci po zakończonej służbie wracali razem do swoich domów. Około godziny 16, jadąc ulicą Mielczarskiego w Kielcach stróże prawa z drogówki zauważyli dostawcze iveco, którego kierowca najeżdżał na krawężniki. Wykorzystując zatrzymanie się pojazdów w korku jeden z policjantów podbiegł do włoskiego auta i zabrał kierowcy kluczyki. Od 24-latka funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu, a mowa mężczyzny była bełkotliwa. Mundurowi poinformowali o całej sytuacji dyżurnego, który zadysponował na miejsce umundurowany patrol. 24-latek na widok nadjeżdżającego radiowozu próbował jeszcze uciec, ale jego plan szybko został udaremniony przez policjantów.

Podejrzenia stróżów prawa potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila. Jego zachowanie wkrótce rozliczy sąd. Mężczyźnie może grozić do 2 lat więzienia.

(KWP w Kielcach / sc )

Powrót na górę strony