Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga, oszust!

Data publikacji 24.05.2008

22-letni mieszkaniec Góry Puławskiej padł ofiarą oszusta od którego po ogłoszeniu w prasie kupił "nowy" telefon komórkowy m-ki Nokia z pełną dokumentacją.

Ogłoszenie o sprzedaży telefonu za 800 złotych mężczyzna znalazł w lubelskiej gazecie z ogłoszeniami. W jednym z lokali na terenie Puław spotkał się ze sprzedającym 30-letnim mężczyzną, po obejrzeniu aparatu kupił go. Gdy zainstalował kartę SIM okazało się, że z telefonu nie można nawiązać połączenia, nie działały jego podstawowe funkcje, a ocena i oględziny pracownika salonu sieci komórkowej sugerują, że jest to podróbka autentycznego telefonu. Próba ponownego skontaktowania się ze sprzedającym okazała się nieskuteczna, numer z ogłoszenia był już nieaktywny.

Policja po raz kolejny ostrzega przed szukaniem okazji, a w przypadku zdecydowania się na zakup rzeczy w podobnych okolicznościach, o szczególną ostrożność. Poza sytuacją, że narażamy się na zakup „bubla”, możemy kupić telefon kradziony, wówczas możemy narazić się na odpowiedzialność karną za paserstwo.
Powrót na górę strony