Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przekupić policjantów telefonami

Data publikacji 24.05.2008

Nastolatek kierujący fiatem pod wpływem narkotyków chciał przekupić policjantów, wręczając im dwa telefony komórkowe. Zapewnił, że gdy je sprzedadzą, na pewno dostaną za każdy przynajmniej po 100 zł.

Wczoraj późnym popołudniem policjanci z Będzina zatrzymali do kontroli na ul. Wolności fiata uno. Samochodem podróżowała czwórka młodych mężczyzn. Badanie alkomatem 19-letniego kierowcy nie potwierdziło, aby był pijany, jednak wynik narkotestu dał wynik pozytywny. Nastolatkowi w szpitalu została pobrana krew do dalszych szczegółowych badań.

W komendzie młody mieszkaniec Dąbrowy Górniczej zaproponował policjantom, że da im dwa telefony komórkowe licząc w zamian na to, że wynik krwi zostanie zmieniony. Zapewnił funkcjonariuszy, że jeżeli nie potrzebują komórek, to mogą je sprzedać, a z pewnością dostaną za nie przynajmniej po 100 zł.

Teraz 19-latek odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. To jednak nie jedyny i najpoważniejszy zarzut jaki może usłyszeć. Za próbę przekupienia policjantów sąd może go skazać nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony