Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W zaledwie kilka godzin odzyskali skradzionego busa i wartościowy ładunek

Data publikacji 22.12.2021

Mundurowi z Nowogrodźca przy współpracy z policjantami z Pieńska zatrzymali na terenie powiatu bolesławieckiego dwóch sprawców kradzieży busa z Niemiec. Funkcjonariusze kilka godzin po dokonaniu przestępstwa odzyskali samochód i jego bardzo wartościowy ładunek. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych to recydywista.

Na podstawie działań operacyjnych policjantów z komisariatów w Nowogrodźcu i Pieńsku sprawcy kradzieży z włamaniem zostali zatrzymani na terenie powiatu bolesławieckiego, w pobliżu miejsca zamieszkania jednego z nich, już kilka godzin po dokonaniu przestępstwa na terenie Niemiec. Kryminalni odzyskali mienie o wartości blisko 170 tysięcy złotych.

Kiedy funkcjonariusze zauważyli na jednej z posesji skradziony pojazd natychmiast przystąpili do działań. 32-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego właśnie przeglądał łup w części ładunkowej, a 28-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego zabierał swoje rzeczy z kabiny kierowcy. Obaj zostali zatrzymani. Przy każdym z podejrzanych policjanci zabezpieczyli po kilka porcji narkotyków.

Wartość skradzionego pojazdu to ponad 40 tysięcy złotych, natomiast wartość towaru znajdującego się w pojeździe to 125 tysięcy złotych. Sprawcy połasili się na wkłady do wyciągów gastronomicznych.

Odzyskane zostały również pieniądze: 610 Euro, którymi zdążyli już podzielić się złodzieje.

Jeden z nich, 28-latek, był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem, dlatego grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego do 10 lat. Obaj podejrzani usłyszeli również zarzuty posiadania środków odurzających.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony