Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Nowego Sącza zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 1 mln zł

Data publikacji 23.12.2021

Ponad 9 kilogramów marihuany oraz 82 gramy kokainy zabezpieczyli sądeccy policjanci w jednym z domów na Sądecczyźnie. 57-letni właściciel posesji usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z referatu do walki z przestępczością narkotykową sądeckiej komendy ustalili, że 57-letni mieszkaniec Sądecczyzny może posiadać środki odurzające. 2 grudnia br., w trakcie przeszukania domu mężczyzny oraz pomieszczeń gospodarczych na jego posesji policjanci znaleźli duże ilości suszu roślinnego zapakowanego w worki strunowe a także zwitki folii aluminiowej z białym proszkiem. Ich właściciel został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy.

Po zbadaniu substancji narkotesterem i dokładnym zważeniu okazało się, że zabezpieczone narkotyki to ponad 9 kilogramów marihuany oraz blisko 82 gramy kokainy, o czarnorynkowej wartości blisko 1 miliona złotych.

57-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), za co grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, na wniosek prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

(KWP w Krakowie / mw)

  • zielony susz roślinny w workach strunowych, zawiniątka z narkotykami oraz waga elektroniczna
  • susz zapakowany w worki strunowe w niebieskiej metalowej szafie
  • zabezpieczona marihuana w workach foliowych znajdujących się w kartonie

Film susz_w_kartonowym_pudle.mp4

Pobierz plik susz_w_kartonowym_pudle.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.54 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony