Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczna pomoc dla potrzebującej 94-latki

Data publikacji 23.12.2021

Dzielnicowi z komisariatu w Bełżycach oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej pomogli 94-letniej mieszkance gminy Borzechów. Seniorka otrzymała produkty żywnościowe oraz węgiel. Dzięki tej spontanicznej i szybkiej pomocy płynącej prosto z serca kobieta spędzi święta w dobrze ogrzanym domu, nie martwiąc się o jedzenie.

Policjanci po raz kolejny dali przykład zaangażowania i troski o los drugiego człowieka. Dzielnicowi z komisariatu w Bełżycach w trakcie służby dowiedział się o skrajnie trudnej sytuacji 94-latki mieszkającej w podległym mu rejonie. Seniorka nie miała środków na zakup żywności i opału. Ze względu na niskie temperatury powietrza kobieta w ostatnim czasie zbierała drewno i chrust. Nie prosiła o pomoc. W codziennych obowiązkach pomagała jej siostra, mieszkająca na co dzień w Lublinie. 

Policjanci od razu postanowił działać. Wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzechowie przygotowali dla seniorki paczki żywnościowe. Zatroszczyli się również o węgiel na opał. Wszystkie produkty zostały dzisiaj przekazane 94-latce.

Kobieta nie kryła wzruszenia. Dzięki tej spontanicznej akcji płynącej prosto z serca emerytka spędzi święta ogrzanym mieszkaniu, nie martwiąc się o jedzenie.

Pamiętajmy! Okres zimy to szczególnie ciężki czas dla samotnych, schorowanych osób, których czasami nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Bywa, że seniorzy borykający się z problemami zdrowotnym zmuszeni są dokonywać dramatycznych wyborów - kupić żywność, opał, czy leki. Ważne jest, aby w okresie drastycznego spadku temperatur nie pozostawać biernym i bacznie przyglądać się sytuacji osób, które znalazły się w ciężkim położeniu. Warto pamiętać, że okazane zainteresowanie uratować może człowieka lub przyczynić się do polepszenia jakości życia starszych osób, które są najbardziej bezbronne i bezradne.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony