Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włączamy się w walkę o uratowanie zdrowia Przemka

Przemysław Król, to syn policjanta z pionu kryminalnego, który przeszedł już wiele… Chłopiec od ponad 2 lat zmaga się z nowotworem, który pomimo bardzo uciążliwego leczenia, w listopadzie wszedł w postać ostrej białaczki limfoblastycznej. Święta i następne tygodnie, to dla niego chemioterapia w szpitalnej izolacji. Konieczny będzie również przeszczep szpiku. Każdy z nas może wspomóc leczenie i przyszłą rehabilitację Przemka!

Przemysław Król z chorobą onkologiczną zmaga się od października 2019 roku, gdy zdiagnozowano u niego chłoniaka limfoblastycznego. Wtedy zaczęła się walka o jego zdrowie. Chłopiec przeszedł długie leczenie – 8-miesięczną i bardzo uciążliwą chemioterapię w szpitalu, a następnie 1,5-roczne domowe leczenie podtrzymujące. Pod koniec października Przemek wraz z rodzicami odwiedził szpital – z założenia tylko na badania kończące leczenie. Niestety okazało się, że ma wznowę chłoniaka pod postacią ostrej białaczki limfoblastycznej.

Od prawie 2 miesięcy nastolatek znów przebywa w szpitalu, gdzie jest poddawany bardzo intensywnej i obciążającej jego organizm chemioterapii. Obecnie wraz ze swoją mamą mieszka w szpitalnej izolatce, której nie opuści jeszcze przez wiele tygodni – aż do zakończenia chemioterapii. Później konieczny będzie przeszczep szpiku kostnego, którego dawca jest już szukany. To będą już drugie Święta Bożego Narodzenia, które chłopiec spędzi w szpitalu…

Przemek jest podopiecznym Fundacji ISKIERKA. Interesuje się grami komputerowymi – jego ulubioną jest Wiedźmin. W przyszłości chciałby zostać informatykiem. Chłopcu, po tylu miesiącach leczenia, bardzo doskwiera brak kontaktu z rówieśnikami, a w czasie pobytu w szpitalu bardzo tęskni za rodziną.

Życie postawiło przed Przemkiem bardzo wymagające zadanie – walkę o odzyskanie zdrowia musi stoczyć sam. My natomiast możemy pomóc w jego leczeniu i przyszłej rehabilitacji po przeszczepie. W tym celu wystarczy wejść na internetową zbiórkę i wpłacić dowolną kwotę na leczenie chłopca.

Link do zbiórki: Na leczenie ostrej białaczki limfoblastycznej

Życzymy Przemkowi dużo siły i wytrwałości w walce z chorobą. Natomiast wszystkich Państwa zachęcamy do pomocy!

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony