Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczna służba policjantów ruchu drogowego na granicy

Data publikacji 24.12.2021

30 policjantów ruchu drogowego z małopolskiego garnizonu strzeże wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

W ostatni weekend nastąpiła kolejna zmiana warty małopolskiej drogówki na wyznaczonych posterunkach w rejonie przygranicznym.

Do działań prowadzonych na terenie województwa lubelskiego, od października br. w sumie oddelegowanych zostało już 158 policjantów w białych czapkach. Do zadań mundurowych należy m.in. kontrola wszystkich pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających ze strefy nadgranicznej, sprawdzanie wymaganych dokumentów oraz  przestrzeni ładunkowej pojazdów pod kątem nielegalnego przewożenia osób.

Tym razem jednak służba będzie cięższa, z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, które funkcjonariusze spędzą z dala od swoich rodzin i bliskich.

Na ten szczególny czas, Policjantom broniącym granic Polski oraz Unii Europejskiej, życzymy wytrwałości, spokoju i bezpieczeństwa podczas trudnej służby. Ich Rodzinom, składamy życzenia zdrowych i spokojnych Świąt i prosimy o wsparcie swoich bliskich, którzy wypełniając swoje obowiązki, dbając o bezpieczeństwo służą nam wszystkim.  Jesteśmy z nich dumni.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony