Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spełniają marzenia dzieci - świąteczna wizyta mundurowych u Kubusia

Data publikacji 24.12.2021

Nowosolscy policjanci wielokrotnie udowadniali, że potrafią spełniać marzenia najmłodszych. Kubuś chciał spotkać się z funkcjonariuszami, więc policjanci pojechali „we wzmocnionym” patrolu. Najcenniejszym podziękowaniem dla mundurowych jest widok szczęśliwych dzieci.

W tym wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia żadne dzieci nie mogą zostać bez prezentu – zwłaszcza te chore, które z powodu głębokiej niepełnosprawności nie mogą z innymi dziećmi spędzać czasu w szkole. Dlatego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zareagowali na wieść o chorym chłopcu, który pragnął spotkać się z Policją. Jakub to dzielny i bardzo zdyscyplinowany chłopiec. Pomimo ogromnych ograniczeń żyje aktywnie, ale do tej aktywności potrzebuje wsparcia i pomocy. Policjanci wykazali się wspaniałą inicjatywą i pojechali na spotkanie z Kubusiem wraz z funkcjonariuszką Służby Więziennej z Krzywańca - starszym szeregowym Anną Bednarczyk oraz wolontariuszką Eweliną Wawrzyńczyk, aby chociaż przez chwilę umilić okres przedświąteczny chłopcu. Cieszymy się, że wspólnie połączyliśmy siły służb mundurowych i mogliśmy spełnić ciche marzenie Kubusia, który otrzymał od stróżów prawa drobny upominek. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo zapadnie w jego pamięci. Dla funkcjonariuszy z nowosolskiej komendy najważniejszym celem służby jest pomaganie innym. Takie inicjatywy, dają policjantom jeszcze większą motywację do służby – zobaczyć szczęście i radość drugiego człowieka.

Nie jest łatwo zdefiniować szczęście. Dla policjantów to z pewnością radość, którą udaje się sprawić innym ludziom, zwłaszcza tym najmłodszym. Życzymy dużo zdrowia Kubusiowi!

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony