Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostawili dzieci same i poszli pić alkohol

Data publikacji 25.05.2008

Dzieci są bezpieczne i nie są już głodne, opiekują się nimi lekarze. Ich matka i jej przyjaciel trzeźwieją w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali oboje, bo zostawili głodne dzieci bez opieki i poszli pić do znajomych. Policja w Jarosławiu prawdopodobnie przedstawi im zarzuty niedopełnienia opieki.

W sobotę nad ranem w komendzie powiatowej Policji w Jarosławiu zjawiła się młoda kobieta. Była nietrzeźwa, mówiła, że pokłóciła się z konkubentem. Uciekła, bo się go bała. W domu zostały dzieci - jej 9-letnia córka i 8-miesięczny synek. Kobieta była agresywna wobec policjantów, wulgarnie bełkotała.

Policjanci natychmiast pojechali do mieszkania. Dzieci były same, siedziały na łóżku, były zapłakane i przerażone. Dziewczynka tuliła do siebie szlochającego braciszka. W przedpokoju leżał dziecięcy wózek przewrócony do góry kołami. Szyba w drzwiach do jednego z pokoi była rozbita, a odłamki szkła zalegały podłogi w całym mieszkaniu. Wszędzie był bałagan.

Dziewczynka mówiła, że jest bardzo głodna. Powiedziała, że mama i jej przyjaciel, ojciec chłopczyka, poszli na imprezę i zostawili ich samych w domu. Wcześniej kłócili się. Mówiła, że bardzo się bała, bo w pewnej chwili w mieszkaniu były jakieś obce osoby.

Policjanci wezwali pogotowie. Dzieci trafiły do szpitala. Są zdrowe. Matka, która nad ranem miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, trafiła do aresztu. Policjanci zatrzymali też jej konkubenta, który także był mocno nietrzeźwy. Kobieta ma 28, a jej konkubent 22 lata.

Policjanci zawiadomili sąd rodzinny i prokuraturę. Trwa dochodzenie, mężczyzna i kobieta usłyszą prawdopodobnie zarzuty niedopełnienia opieki nad dziećmi.
Powrót na górę strony