Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W dzień Wigilii spełniają się marzenia…. Niebiescy Mikołaje wyruszyli, aby im dopomóc

Data publikacji 24.12.2021

Rokrocznie policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w okresie świątecznym wcielają się w role św. Mikołajów, aby spełnić marzenia jednej rodziny zamieszkującej na terenie naszego powiatu. W tym roku funkcjonariusze jednogłośnie wybrali dwóch przeuroczych chłopców, Bartusia i Jasia. Historia tej rodziny znana jest wszystkim mieszkańcom naszego miasta, a ich wzajemna troska o siebie, okazywana miłość, wsparcie i nieustannie prowadzona walka o powrót do zdrowia „małego wojownika” na każdym kroku porusza nasze serca. Jak co roku, mundurowi nie zapomnieli również o podopiecznych fundacji, która niesie pomoc wdowom i sierotom, po poległych w trakcie wykonywania obowiązków służbowych policjantach.

Niebieskie mundury, czapki św. Mikołaja, masa prezentów, radość, uśmiech i wielkie szczęście. Tak wyglądał dzisiejszy (24.12.2021 r.) dzień policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Dzięki zebranym wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych szczycieńskiej komendy funduszom udało im się, chociaż w małym stopniu spełnić marzenia dwóch przeuroczych, małych mieszkańców naszego miasta. Bartuś to „mały wojownik”, którego dzielną walkę o powrót do zdrowia śledzi każdy, kto poznał jego historię. Jaś to jego starszy brat, który wspiera 3-latka w codziennych zajęciach, umilając mu niejedne trudne chwile, przez które chłopiec musi przebrnąć, aby wrócić do pełnej sprawności. Wzajemna troska, jaka panuje w rodzinie, miłość, wsparcie i otwartość na potrzeby innych potrzebujących porusza nasze serca na każdym kroku. W dzień Wigilii szczycieńscy policjanci mieli wspaniałą okazję, aby ich odwiedzić i obdarować upominkami.

Jak co roku, mundurowi nie zapomnieli również o podopiecznych fundacji, która niesie pomoc wdowom i sierotom, po poległych w trakcie wykonywania obowiązków służbowych policjantach.

„Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach powstała dzięki inicjatywie ludzi z wrażliwością aniołów. Dostrzegli oni konieczność istnienia organizacji pomagającej rodzinom, które straciły swój największy skarb – miłość matki, żony, ojca i męża… Dlaczego? Bo ślubowali i wypełnili słowa roty ślubowania do końca.

Fundacja opiekuje się rodzinami policjantów, którzy zginęli na służbie. Wspomaga je i wspiera ich w codzienności. Ich małe gesty przynoszą wiele radości i wzruszeń, pomimo trudności, z jakimi muszą się mierzyć osierocone rodziny. Każdy, kto nagle stracił osobę bliską rozumie idee Fundacji, bo wie, jak ciężko jest tylko jedną parą rąk utulić do spokojnego snu troje małych dzieci… (źródło: www.fundacjapolicja.pl.)

Szczycieńscy policjanci zapamiętają ten dzień na długo. Ogromne emocje towarzyszyły zarówno mundurowym, jak i dzieciom, które nie spodziewały się ich wizyty. Służyć, pomagać.. i spełniać marzenia tych, którym życie nie szczędziło smutków to motto, które towarzyszyło funkcjonariuszom dzisiejszego dnia. Każdy policjant wie, że niesienie pomocy innym daje ogromną satysfakcję, a uśmiech na twarzy uradowanych dzieci to największa nagroda, jaką mogli za swój dar dobroci otrzymać.

(KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony