Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka czujna nawet po służbie

Data publikacji 27.12.2021

Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze, będąc już po służbie zauważyła kierującego, którego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy. Powiadomiła patrol, który zatrzymał mężczyznę. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed wigilią około godziny 19.00 policjantka będąc w czasie wolnym od służby na jednym z parkingów zauważyła pojazd marki Chevrolet. Sposób jazdy kierującego, jak i wykonywane przez niego manewry wskazywały, że może być nietrzeźwy lub znajdować się pod wpływem podobnie działającego środka. W związku z tym, że kierowca ten stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu, policjantka o swoich podejrzeniach powiadomiła dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, który na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali kierującego by sprawdzić jego stan trzeźwości. Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile tej substancji w jego organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz kierowca za swój czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania samochodem oraz wysoka grzywna.

(KWP we Wrocławiu / sc )

Powrót na górę strony