Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zarobić na dług, więc napadał na kobiety

Data publikacji 25.05.2008

17-latka, który napadał na kobiety i grożąc, zastraszając a czasami i bijąc zabierał telefony komórkowe i pieniądze, zatrzymali policjanci w Puławach. Mężczyzna w ten sposób chciał zarobić i spłacić nieuregulowany dług, który miał na aukcji internetowej. Policjanci udowodnili mu 7 napadów na kobiety. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

17-letni bandyta z terenu powiatu opolskiego wpadł w nocy, kilka minut po zgłoszeniu trzech następujących po sobie napadów na kobiety. Policjanci zatrzymali go w samochodzie na terenie miasta wraz z 4
kolegami, w towarzystwie których przyjechał do Puław. To dzięki świadkom jednego z napadów i informacji o pojeździe, którym mógł poruszać się podejrzany z kolegami, sprawca wpadł zaraz po ostatnim napadzie ze skradzionym telefonem. Policjanci udowodnili mu kolejne cztery rozboje z poprzedniego tygodnia.

W nocy między 22:00-22:30 dyżurny Policji odebrał trzy zgłoszenia o napadach na ulicy na samotne kobiety. Wszystkie miały miejsce w centrum miasta. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło napadu przy dworcu PKS.
Wracająca z pracy kobieta została zaczepiona przez młodego mężczyznę, który grożąc jej metalową pałką, zażądał od niej i końcu uderzył ją w głowę metalowym kijem. Uciekł nic nie zabierając. Poszkodowaną z rozciętą głową policjanci przewieźli do szpitala. Kolejne zgłoszenie wskazywało, że kilka minut później w tym samym rejonie do idących chodnikiem dwóch kobiet podbiegł młody zakapturzony mężczyzna, który uderzając jedną z nich zażądał telefonu i pieniędzy. Dziewczyna zaczęła się bronić, bandyta zrezygnował i uciekł. W tym czasie policjanci rozpoczęli poszukiwania rozbójnika. Gdy patrolowali rejon napadów, dyżurny poinformował ich o trzecim przypadku i pojeździe którym mógł poruszać się podejrzany. Świadkowie ostatniego z napadów podali dyżurnemu opis samochodu. Kilka minut później z ustronnej ulicy na widok nadjeżdżającego radiowozu wyjechał poszukiwany samochód z kilkoma mężczyznami w środku.. W trakcie zatrzymania przy jednym z pięciu mężczyzn odnaleziony został skradziony kilka minut wcześniej telefon.

Cała piątka w wieku 21-17 lat została zatrzymana. Już w trakcie przesłuchań policjanci udowodnili jednemu z zatrzymanych -17 latkowi, udział w trzech piątkowych napadach, jak też w czterech tego samego typu mających miejsce na terenie Puław dokładnie tydzień wcześniej. Podczas przeszukań odnaleziono zrabowany tydzień wcześniej telefon komórkowy.

17-latek tłumaczył swoje zachowanie, przyjeżdżał i napadał na kobiety aby szybko zdobyć pieniądze, miał bowiem nieuregulowany dług za aukcję internetową. Mężczyzna nie był wcześniej karany.

Dziś podejrzany z aktami śledztwa został przekazany do dyspozycji prokuratora. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 15 lat więzienia.

Powrót na górę strony