Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli "załatwić sprawy" za pieniądze

Data publikacji 25.05.2008

Nietrzeźwy kierowca chciał „skusić” policjantów z Obrowa i Czernikowa kwotą 50 złotych. Noc spędził w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty jazdy po pijanemu i wręczenia łapówki. Z kolei kazimierscy policjanci zatrzymali 39 – letniego mieszkańca woj. małopolskiego, który chciał przekupić policjanta 100 – złotowym banknotem w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym za popełnione wykroczenie drogowe. Obu kierowcom grozi kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj około 21:15 policjanci z Oborowa i Czernikowa zatrzymali w miejscowości Obrowo do kontroli vw golfa. Zachowanie kierowcy wzbudziło czujność mundurowych. Wyraźnie czuć było woń alkoholu. Policjanci zdecydowali o przewiezieniu kierowcy do izby wytrzeźwień. W czasie drogi, najwyraźniej niezadowolony z obrotu sprawy 48-letni kierowca, zaczął grozić i ubliżać policjantom. Gdy to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu zaproponował funkcjonariuszom 50 złotych w zamian za odstąpienie od czynności. Ostatecznie kierowca golfa trafił do policyjnego aresztu. Okazało się także, że kierował mając 2 promile alkoholu w organizmie. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty jazdy po pijanemu wręczenia takiej korzyści, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kazimierscy policjanci, 39 – letni kierowcę Forda zatrzymali po tym jak złamał on obowiązujące przepisy drogowe i wyprzedził na skrzyżowaniu inny samochód . Policjant za to nieodpowiedzialne zachowanie zaproponował kierowcy 500 złotowy mandat oraz punkty karne. Mężczyzna nie chciał pogodzić się z tak wysoka karą. W momencie , gdy policjant był zajęty wypełnianiem odpowiednich dokumentów, kierowca położył mu na notatniku 100 złotowy banknot . W ten sposób chciał uniknąć ukarania go mandatem karnym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu . Będzie doprowadzany do prokuratury. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony