Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywacze

Data publikacji 25.05.2008

Trzech nieletnich, wychowanków domu dziecka, którzy włamali się do jednego z aut zaparkowanych na obrzeżach Bychawy zatrzymali policjanci. Skradzione przedmioty włamywacze ukryli u dziadka jednego z nich. Teraz cała trójka za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

W piątek wieczorem do zaparkowanego vw passata podeszło kilku nastolatków, którzy zainteresowali się samochodem zaparkowanym przy garażach znajdujących się na obrzeżach Bychawy. Najpierw wybili boczną szybę a później wzięli się za okradanie samochodu. Chwilę po tym uciekli z miejsca włamania. Około 18:00 do komisariatu Policji w Bychawie zadzwonił mężczyzna, który zgłosił, że do jego samochodu ktoś się włamał. Po przyjęciu zawiadomienia na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy ustalili, że sprawca po wybiciu szyby w bocznych drzwiach skradł z wnętrza samochodu cztery wędki, radioodtwarzacz CD, dwie skrzynki narzędziowe ze sprzętem wędkarskim oraz głośniki samochodowe. Właściciel passata straty ocenił na 1500 zł.

Policjanci z komisariatu Policji w Bychawie w niespełna dwie godziny ustalili i zatrzymali sprawców włamania. Jak się okazało byli to trzej nastoletni wychowankowie pobliskiego Domu Dziecka. Podczas przesłuchania wszyscy przyznali się do tego czynu. Policjanci odzyskali również skradzione przedmioty, które młodzi chłopcy ukryli u dziadka 13-letniego Daniela N. i 11-letniego Dominika N. Trzecim sprawcą włamania okazał się ich kolega 15-letni Adrian W. Po przesłuchaniach wszystkich przekazano pod opiekę wychowawczyni Domu Dziecka. Za swój czyn młodzi chłopcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Powrót na górę strony