Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci błyskawicznie ewakuowali mieszkańców z płonącego budynku

Chwilę grozy przeżyli mieszkańcy budynku wielorodzinnego w Oławie, w którym wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z oławskiej patrolówki. Dzięki szybkiej reakcji i odważnej decyzji policjanci weszli do płonącego budynku i ewakuowali z niego sześć osób. Do działań włączyli się strażacy, a po zakończonej akcji większość mieszkańców mogła powrócić do swoich pomieszczeń.

Zdarzenia miało miejsce we wtorek, 28.12.2021 r. około godz. 21.50. Dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań bloku wielorodzinnego znajdującego się przy ul. Dąbrowskiego. Już po chwili na miejscu zjawili się funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie, którzy słysząc wołanie o pomoc, pomimo silnego zadymienia podjęli decyzję o wejściu do wnętrza budynku i wyprowadzaniu osób z mieszkań.

W pierwszej kolejności policjanci przez okno wynieśli osoby starsze, nie mogące samodzielnie wydostać się z mieszkań. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, pomimo dużego zadymienia funkcjonariusze udali się również do mieszkań znajdujących się na piętrze, skąd ewakuowali osoby, które z powodu ograniczonej widoczności nie umiały samodzielnie wydostać się na zewnątrz. Po chwili do działań dołączyli strażacy.

Dzięki szybkiej interwencji policjantów, którzy w wyniku podjętych działań podtruli się dymem, nikt z mieszkańców nie ucierpiał, a ewakuowane osoby po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu budynku wróciły do swoich mieszkań. Policjanci po udzieleniu im pomocy medycznej również wrócili do dalszej służby.

Przypominamy, że szybkie zgłoszenie to szybka reakcja ze strony służb mundurowych, pamiętajmy o tym kiedy będziemy potrzebować pomocy.

(KWP we Wrocławiu / sc )

  • umundurowany policjant z maską tlenową
  • strażak przed budynkiem
Powrót na górę strony