Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej paliwa w areszcie

Data publikacji 25.05.2008

Do 21 kradzieży paliwa na terenie całego kraju przyznał się zatrzymany mieszkaniec Jasła. Na trop przestępcy trafili policjanci z Biskupca, którzy rozpoznali samochód, którym kilka dni wcześniej 23-latek posłużył się do kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany, gdy jechał na kolejną „robotę”. Policjanci zabezpieczyli w jego aucie skradzione tablice rejestracyjne. Teraz 23-latkowi grozi kara do 5 lat wiezienia.

Sąd Rejonowy w Biskupcu aresztował złodzieja, który od marca do maja br. kradł paliwo na terenie całego kraju. 23-latek przyznał się do 21 kradzieży. Na trop przestępcy trafili policjanci z Biskupca. Tamtejsi funkcjonariusze rozpoznali granatowego peugeota Pawła K., którym posłużył się przy kradzieży paliwa w ich mieście kilka dni wcześniej. Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, gdy jechał na kolejną „robotę”.

W aucie pod wycieraczką policjanci znaleźli skradzione tablice rejestracyjne, których Paweł K. miał użyć do kolejnej kradzieży.

Sposób działania sprawcy zawsze był taki sam. 23-latek podjeżdżał pod dystrybutor, otwierał bagażnik, w którym znajdowały się dwie beczki po 30 litrów i napełniał je paliwem, a następnie nie płacąc za zatankowane paliwo odjeżdżał. Trudno było ustalić złodzieja, gdyż za każdym razem poruszał się autem na skradzionych tablicach rejestracyjnych.

Teraz kolejne dwa miesiące Paweł K. spędzi w areszcie. Za kradzież paliwa grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony