Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni napadli na kierowcę

Data publikacji 25.05.2008

Policjanci zatrzymali trójkę nastolatków, którzy napadli na 65-letniego kierowcę. Mężczyzna zabrał 14-latkę i dwóch jej kolegów na tzw. "stopa". Podczas jazdy dwaj młodzi mężczyźni przystawili kierowcy noże do gardła i pleców. Gdy wypuścili poszkodowanego ten natychmiast o zdarzeniu powiadomił policjantów. Teraz sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie Ewy, Krzysztofa i Janusza.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 16:00. Z Kętrzyna w kierunku Giżycka vw golfem jechał 65-letni mężczyzna. W Kruszewcu kierowca zatrzymał się i zabrał na tzw. „stopa” dziewczynę i dwóch jej kolegów. W pewnym momencie dwaj młodzi mężczyźni przystawili kierowcy noże do gardła i pleców. Grożąc mu pozbawieniem życia zażądali, aby zatrzymał samochód. Gdy pojazd zjechał w leśną drogę, napastnicy związali mężczyznę i kazali mu wejść do bagażnika. Następnie ruszyli w kierunku Giżycka. Po kilku minutach zdecydowali, że wypuszczą 65-latka. Oddali mu dokumenty i odjechali.

Poszkodowany natychmiast o zdarzeniu powiadomił policjantów. Podał markę oraz numery rejestracyjne swojego samochodu, dokładnie opisał napastników oraz podał kierunek ich ucieczki. Na trasie Giżycko – Piękna Góra policjanci zatrzymali w aucie 14-letnią Ewę T., 16-letniego Krzysztofa Z. oraz 15-letniego Janusza T. Wychowankowie ośrodka szkolno-wychowawczego wyjaśnili, że chcieli zdobyć samochód, aby dojechać nim do swoich domów w Ełku.

Teraz o dalszym losie nastolatków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
Powrót na górę strony