Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za pomoc w reanimacji nieprzytomnego mężczyzny

Data publikacji 31.12.2021

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, pomogli przywrócić czynności życiowe 80-letniemu mężczyźnie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie udzielono mu fachowej pomocy medycznej.

25 grudnia 2021 roku około godziny 16, funkcjonariusze pełniący służbę patrolową na terenie VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, przeprowadzali interwencje w stosunku do kierowcy niestosującego się do sygnałów świetlnych. W trakcie prowadzonych czynności do mundurowych podbiegł młody mężczyzna, który poprosił ich o pomoc. Z jego relacji wynikało, że w pobliskiej kamienicy zasłabł starszy mężczyzna, który nie wykazuje czynności życiowych. Policjanci natychmiast podjechali we wskazane miejsce, gdzie zastali nieprzytomnego oraz młodego mężczyznę, który próbował mu pomóc. Mundurowi przejęli czynności reanimacyjne i kontynuowali je do przyjazdu karetki pogotowia. Następnie wraz z zespołem ratownictwa medycznego prowadzili resuscytację. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów, do czasu zabrania mężczyzny do szpitala, udało im się przywrócić jego czynności życiowe.

Zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia zostało docenione przez świadka, który zawiadomił policjantów o zasłabnięciu 80-latka. Mężczyzna przesłał na ręce Komendanta VIII Komisariatu KMP w Łodzi wyrazy podziękowania i uznania dla pracy podległych mu funkcjonariuszy.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony