Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bawili się w terrorystów i złodziei

Data publikacji 25.05.2008

Olsztyńscy policjanci już kilka godzin od zgłoszenia zatrzymali sprawców podłożenia atrap ładunków wybuchowych pod dwoma autami zaparkowanymi na osiedlu Pieczewo. Okazali się nimi dwaj nastolatkowie, mieszkańcy tamtejszego osiedla. 17-latek i o rok starszy kolega swoje niepoważne, a wręcz głupie zachowanie tłumaczyli zabawą w terrorystów i złodziei. Za spowodowanie fałszywego alarmu odpowiedzą przed sądem grodzkim.

Wczoraj około 10:00 oficer dyżurny olsztyńskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego właściciela samochodu, o tym że pod jego autem, zaparkowanym na osiedlu Pieczywo znajduje się podejrzany pakunek. Na miejsce wysłano policjantów, w tym specjalistów w zakresie pirotechniki. Faktycznie pod oplem znajdowała się paczka. Taką samą funkcjonariusze znaleźli także pod zaparkowanym obok vw. Powiadomiona została także Straż Pożarna oraz Pogotowie. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pirotechnicy przy pomocy specjalistycznego sprzętu przewieźli podejrzane pakunki na poligon wojskowy. Po zneutralizowaniu okazało się, że to atrapy.

Policjanci postanowili dotrzeć do autorów głupiego żartu. Już po kilku godzinach od zgłoszenia zatrzymali dwóch nastolatków, mieszkańców olsztyńskiego osiedla Pieczywo. 18-letni Robert J. i o rok młodszy Michał S. swoje zachowanie tłumaczyli zabawą w terrorystów i złodziei. Za spowodowanie fałszywego alarmu odpowiedzą przed sądem grodzkim.

Grozi im kara grzywny, a nawet areszt.
Powrót na górę strony