Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nielegalnych imigrantów oraz ich przewoźnika

Data publikacji 03.01.2022

Skuteczne działania dolnośląskich funkcjonariuszy doprowadziły do udaremnienia nielegalnej próby przekroczenia terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Przewoźnik wpadł w ręce policjantów z powiatu zgorzeleckiego, gdy usiłował przemieszczać się samochodem wraz z kilkoma imigrantami. Chwilę później okazało się, że prawdopodobnie pochodzą z Erytrei, a podczas czynności z 37-letnim kierującym, mundurowi znaleźli jeszcze kilkanaście porcji narkotyków. Policjanci zabezpieczyli pojazd, a nielegalnych imigrantów przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu skontrolowali kierowcę osobowego BMW przemieszczającego się w rejonie jednej z przygranicznych stacji paliw. W trakcie prowadzonej kontroli policjanci stwierdzili, że mężczyzna przewozi czterech pasażerów, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terenie naszego kraju.

Funkcjonariusze ustalili, że kierującym jest 37-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, natomiast jego pasażerami okazali się mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat, pochodzący prawdopodobnie z Erytrei. Dalsze czynności potwierdziły, że usiłowali nielegalnie przedostać się przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto podczas czynności z „przewoźnikiem” mundurowi ujawnili kilkanaście porcji narkotyków i wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jechał autem pomimo sądowego zakazu, a także w stanie po użyciu środków odurzających.

Policjanci o zatrzymaniu osób, które najprawdopodobniej przebywają nielegalnie na terenie Polski, powiadomili niezwłocznie Straż Graniczną i teraz ci funkcjonariusze będą wykonywać dalsze działania z ich udziałem.

Zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów 37-latek odpowie m.in. za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy, posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu mechanicznego pod ich wpływem oraz wbrew sądowemu zakazowi.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • na lawecie stoi zabezpieczony samochód, widać radiowóz
  • widać pojazd straży granicznej i radiowozy oraz policjantów
  • na zdjęciu widać siedzącego w aucie zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony