Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał z prędkością niemal 180 km/h. Został ukarany najwyższym mandatem

Data publikacji 03.01.2022

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli 33-letniego kierowcę BMW jadącego drogą krajową z prędkością niemal 180 km/h. Mężczyzna przekroczył tą dozwoloną o 89 kilometrów. Kierowca otrzymał rekordowy mandat w wysokości 2500 zł i stracił prawo jazdy. To efekt nowych przepisów i wyższych stawek mandatów.

Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, pod kątem kwot mandatów za najpoważniejsze wykroczenia drogowe.

Na pierwsze przypadki kiedy mundurowi zastosowali nowy taryfikator nie trzeba było długo czekać. W niedzielę, 02.01.2022 r. około godziny 18.00 na krajowej dwójce w miejscowości Sycyna policjanci bialskiej grupy Speed zauważyli kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jadący BMW mężczyzna pędził z prędkością niemal 180 km/h przekraczając tę dozwoloną o 89 kilometrów. Warto podkreślić, że w chwili zdarzenia na drodze panowały trudne warunki z uwagi na opady deszczu.

Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator. Gdy mężczyzna został zatrzymany do kontroli okazało się, że za kółkiem BMW siedzi 33-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego, który spieszył się, gdyż był umówiony by obejrzeć dom na sprzedaż…

Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Apelujemy o rozwagę na drodze przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

(KWP w Lublinie / sc )

Powrót na górę strony