Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h - został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł

Data publikacji 03.01.2022

Policjanci ruchu drogowego w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili kierowcę, który przekroczył prędkość o ponad 100 km/h, za co został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem kwotą 2500 zł mandatu i 10 punktami karnymi.

Policjanci podczas weekendu dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w powiecie. Podczas swojej pracy mundurowi prowadzili wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości. Celem tej akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do limitów prędkości oraz uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Podczas prowadzonej akcji mundurowi biorący udział w działaniach ukarali mandatami 97 kierujących, którzy poruszając się po drogach powiatu przekraczali dopuszczalną prędkość oraz popełniali inne wykroczenia drogowe. 1 stycznia 2022 roku , tuż po godzinie 8:00, policjanci ruchu drogowego na trasie między Wejherowem, a Redą zatrzymali kierowcę volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, ponieważ jechał z prędkością 173 km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie do 70 km/ h. Mężczyzna został ukarany zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Ponadto policjanci ukarali dwóch innych kierowców mandatami po 1500 zł, zgodnie z nowym taryfikatorem, sześciu kierowców mandatami po 1000 zł, czternastu kierowców ukarali mandatami po 800 zł i jednego mandatem na kwotę 1020zł.

Policjanci podczas działań także sprawdzali trzeźwość wszystkich kontrolowanych kierowców i w związku z tym zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego po spożyciu alkoholu, który także miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Podczas dwóch dni weekendu doszło do 6 zdarzeń drogowych w tym jednego wypadku.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • trzymany w dłoni mandat karny
  • miernik prędkości
Powrót na górę strony