Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny na wolnym zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 04.01.2022

Dyżurny siemiatyckiej komendy w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwą 63-latkę. Kobieta cofając citroenem uderzyła w zaparkowany na parkingu samochód. Okazało się, że miała blisko promil alkoholu w organizmie. Tłumaczyła się, że alkoholem nacierała bolące ją nogi. Teraz grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

O tym, że policjantem jest się przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się wstąpić w szeregi Policji. Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby interweniują wobec osób łamiących prawo. Tym razem dyżurny siemiatyckiej komendy w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na jednym z osiedli w Siemiatyczach. Policjant idąc chodnikiem zauważył, jak kierująca citroenem uderzyła w zaparkowane na parkingu auto. Funkcjonariusz widząc całą sytuację od razu zareagował i poszedł sprawdzić czy kobiecie nic się nie stało. W rozmowie z kierującą wyczuł od niej alkohol. Skierowany na miejsce patrol potwierdził przypuszczenia policjanta. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 63-latka miała blisko promil alkoholu w organizmie. Tłumaczyła się, że alkoholem nacierała bolące nogi.

Policjanci zatrzymali siemiatyczance prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony