Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z pomocą 93-latce przyszli policjanci

Data publikacji 04.01.2022

Policjanci z bielskiej jednostki oraz z poznańskiego oddziału prewencji pomogli 93-latce, która zdezorientowana stała przy ruchliwej ulicy. Okazało się, że seniorka jest zmarznięta i próbuje dotrzeć do swojego domu oddalonego o kilkanaście kilometrów. Mundurowi zawieźli starszą kobietę do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę sąsiadki. Czasem nawet niewielka pomoc, znaczy wiele.

Pomagamy i chronimy – to nie tylko motto policjantów, ale także realne działania. Przykład policjantów z bielskiej jednostki oraz z poznańskiego oddziału prewencji, którzy pomogli zdezorientowanej 93-latce bezpiecznie dotrzeć do domu.

W środę, przed południem, funkcjonariusze na obrzeżach Bielska Podlaskiego zauważyli seniorkę, która próbowała zatrzymywać przejeżdżające samochody. Mundurowi zainteresowali się jej losem. Okazało się, że 93-latka przyjechała do miasta, aby kupić jedzenie. Kiedy okazało się, że nie ma jak dostać się z powrotem do domu, postanowiła poprosić o pomoc kierowców. Policjanci zaopiekowali się wystraszoną i zmarzniętą kobietą. Bezpiecznie odwieźli ją kilkanaście kilometrów do domu w powiecie hajnowskim. Na miejscu mundurowi upewnili się, że starsza kobieta ma zapewniony opał na zimę i pomoc sąsiadów.

Apelujemy, aby nie być obojętnym, kiedy widzimy osobę potrzebującą pomocy.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony