Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Nakręcili" się - pomoc dla chorego Leonka

Data publikacji 04.01.2022

Policjanci z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim przyłączyli się do zbierania nakrętek. W ten sposób pomagają 9-miesięcznemu Leonkowi cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Przekazali pięć worków nakrętek i “nakręcają” się dalej.

“Pilne! Walczymy o życie i zdrowie naszego maleńkiego synka! Przeciwko nam dwóch groźnych przeciwników – SMA1 i czas! Bez Was nie wygramy, a choroba pochłonie życie Leonka! Choroba wkradła się w nasze życie szybko i niepostrzeżenie – jeśli chcemy z nią walczyć, musimy odeprzeć ten atak i dokonać cudu!

To straszne uczucie, kiedy jesteś rodzicem i wiesz, że najmniejszy i najsłabszy w rodzinie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a ty nie możesz nic samodzielnie zrobić! Nie możemy bezradnie patrzeć, jak SMA wysysa oddech i niszczy mięśnie. Mamy jedną szansę, dlatego prosimy Cię o pomoc!”

„Umieramy ze strachu o przyszłość! To co się dzieje nie pozostawia wątpliwości, że nie mamy czasu do stracenia. Każdy dzień zwiększa ryzyko.”

Apel rodziców chorego Leona trafił do wielu serc. Zdiagnozowana choroba była szokiem dla rodziców. Konstantynowscy policjanci ruszyli z pomocą. Zaangażowali swoich bliskich, znajomych, funkcjonariuszy, ale także inne instytucje. Dzięki tej spontanicznej akcji udało się zebrać nakrętki. Funkcjonariusze nakręcają się dalej, chcą zebrać jeszcze więcej. Więcej o walce rodziców, oraz jak można im pomóc, można przeczytać na stronie:

https://www.siepomaga.pl/leon-sma?utm_source=google&utm_medium=cpc&ts=adw-dynamic&gclid=EAIaIQobChMIo7_95IKY9QIVmqmyCh3kZAU-EAAYASAAEgJOE_D_BwE

(KWP w Łodzi / sc )

  • umundurowani policjanci stoją z torbą z prezenatmi
  • śpiące dzicko
  • dziecko po urodzeniu przez kobietę
Powrót na górę strony