Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

36-latek z zarzutem zabójstwa

Data publikacji 04.01.2022

Krakowscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło w sylwestrową noc. Mężczyzna w trakcie awantury ugodził nożem swojego 28-letniego krewnego. Zatrzymanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek, 31 grudnia 2021 r., około godz. 22.00, w jednym z mieszkań na terenie krakowskich Mistrzejowic doszło do tragicznego zdarzenia. Pomiędzy młodymi mężczyznami doszło do awantury, w wyniku której 36-letni gospodarz ugodził nożem swojego 28-letniego krewnego, który przyszedł w odwiedziny by spędzić tam sylwestrową noc. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz z VII komisariatu Policji, którzy do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego, udzielali pierwszej pomocy rannemu. 28-latek został zabrany do jednego z krakowskich szpitali. Poszkodowany pomimo walki lekarzy o jego życie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Ponadto przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków, zabezpieczyli nóż jako narzędzie zbrodni. Zatrzymanemu postawiono zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W niedzelę, 2 stycznia 2022 r. krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(KWP w Krakowie / sc )

Powrót na górę strony