Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione auto odnalezione przez policjantkę po służbie

Data publikacji 05.01.2022

Policjantem jest się zawsze, nie tylko w czasie służby. Dowiodła tego funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego, która w drodze do domu ujawniła samochód marki Fiat Doblo, skradziony na terenie Zielonej Góry.

W poniedziałek, 3 stycznia br., policjantka nowosolskiej drogówki wracając ze służby zauważyła fiata, którego tablice rejestracyjne przykuły uwagę funkcjonariuszki. Mundurowa skojarzyła, że oficer dyżurny informował patrol o kradzieży takiego pojazdu. Policjantka szybko zadzwoniła na komendę, aby poinformować, że najprawdopodobniej ujawniła samochód pochodzący z przestępstwa. W pobliżu zauważyła patrol Policji, któremu wskazała miejsce zaparkowanego fiata. Czujność policjantki nie zawiodła, okazało się, że doblo został skradziony tego samego dnia z terenu Zielonej Góry.

Zabezpieczony samochód poddano oględzinom z udziałem technika kryminalistyki. Odzyskane przez policjantów auto już jest w rękach prawowitego właściciela. Policjanci prowadzą szereg działań, zmierzających do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony