Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku

Data publikacji 07.01.2022

Policjanci z Opola pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na Obwodnicy Północnej Opola. Tam 25-letni kierowca audi z nieustalonej dotąd przyczyny miał zjechać na prawy pas ruchu i uderzyć czołowo w betonowy filar. W wyniku zderzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy!

Dzisiaj, 07.01.2022 r., chwilę przed godziną 4 nad ranem, policjanci z Opola otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na Obwodnicy Północnej Opola, na wysokości ulicy Powstańców Warszawskich. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na drodze wynika, że kierujący audi 25-latek, miał zjechać na prawy pas ruchu i tam zderzyć się z betonowym filarem. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł młody kierowca.

Na miejscu wypadku pracował prokurator oraz policjanci ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Pogoda ostatnimi czasy jest zmienna, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność. Długo utrzymujący się zmrok, słaba widoczność czy śliska nawierzchnia nie ułatwiają drogi kierującym.

Wybierając się w podróż sprawdźmy stan techniczny swoich pojazdów, nie przekraczajmy dozwolonej prędkości; jeżeli czujemy zmęczenie - odpocznijmy, nie kontynuujmy jazdy, zwracajmy uwagę też na znaki drogowe.

policjanci i strażacy przy rozbitym aucie

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony