Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 26.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 36–letniego mieszkańca Kielc, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 20–letniego mężczyzny. Policjanci w jego kurtce odnaleźli nóż, którym najprawdopodobniej zadał cios. Poszkodowany z raną kłutą klatki piersiowej w ciężkim stanie przebywa w jednym z kieleckich szpitali. Zatrzymanemu grozi kara nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany 36-latek został zatrzymany u swojego znajomego. W jego kurtce policjanci odnaleźli nóż, którym najprawdopodobniej zadał cios w klatkę piersiową 20 – letniemu mężczyźnie.

Z ustaleń kieleckich kryminalnych wynika, że w sobotni wieczór w jednym z lokali gastronomicznych w centrum miasta, grupa znajomych świętowała 18 urodziny jednej z koleżanek. Mocno po północy "biesiadnicy" opuścili lokal .Wówczas doszło do nieporozumienia pomiędzy jednym z uczestników spotkania, a 36–latkiem, który znalazł się w lokalu najprawdopodobniej przypadkowo. W pewnym momencie 36–latek zaatakował tego mężczyznę nożem. Na szczęście doznał on niegroźnej rany ciętej ramienia. Mniej szczęścia miał 20–letni mężczyzna stojący obok nich, którego ostrze noża trafiło prosto w klatkę piersiową. Ranny chłopak dwukrotnie był już operowany i dalej w ciężkim stanie przebywa w kieleckim szpitalu.

Policjanci zatrzymanemu 36-latkowi przedstawili zarzut usiłowania zabójstwa. Dzisiaj zostanie on doprowadzany do prokuratury. Grozi mu nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony