Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przed policjantami ukrył się w taksówce

Data publikacji 26.05.2008

Mężczyznę, który w centrum Warszawy zaatakował młodą Amerykankę i zabrał jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami zatrzymali stołeczni policjanci. Sprawca ukrył się przez funkcjonariuszami w taksówce. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że zarówno zdarzenie, jak i drogę jego ucieczki zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a obywatelka Stanów Zjednoczonych odzyskała zrabowaną torebkę.

Dosłownie kilkaset metrów zdążył przejechać taksówką mężczyzna, który tuż po 16:00 w niedzielę zaatakował młodą Amerykankę i wyrwał jej z ręki torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Na szczęście całe zajście dostrzegli policjanci oddziału prewencji Policji patrolujący rejon w pobliżu Chmielnej. Gdy zobaczyli uciekającego sprawcę, natychmiast ruszyli w pościg. Napastnik próbował jeszcze ukryć się przed policjantami w taksówce. Szybko wsiadł do środka i auto ruszyło z Brackiej.

Mężczyzna nie wiedział jednak, że cały czas drogę jego ucieczki obserwują pracownicy obsługujący kamery miejskiego monitoringu. Informacja o numerach rejestracyjnych taksówki została przekazana do policyjnych załóg w centrum miasta. Chwilę później samochód został zatrzymany przy ulicy Marszałkowskiej, a w nim poszukiwany napastnik. Miał przy sobie skradzioną torebkę. 30-letniego Piotra B. przewieziono do policyjnego aresztu, a młodej obywatelce Stanów Zjednoczonych oddano skradzioną torebkę z pieniędzmi i dokumentami.
Powrót na górę strony