Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne kontrole w sklepach wielkopowierzchniowych nadal trwają – nie zapominajmy o maseczkach

Data publikacji 07.01.2022

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wciąż cyklicznie odbywają się policyjne kontrole dotyczące zakrywania ust i nosa. Mimo, że znacznie zmalał ruch w galeriach i innych sklepach wielkopowierzchniowych, funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej w dalszym ciągu interweniują wobec osób, które nie noszą maseczek. W ciągu ostatnich dwóch dni ujawnili 175 takich przypadków.

Policjanci wejherowskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi kontynuują działania na rzecz zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, pomimo mniejszego ruchu w galeriach czy marketach, wciąż stale je kontrolują. 

Ogółem od początku roku policjanci podjęli ponad 330 interwencji wobec tych, którzy nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W ciągu ostatnich dwóch dni ujawnili 175 przypadków lekceważącego podejścia do zagrożenia. Znaczna część osób otrzymała mandat karny, wobec jednej osoby został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu, a pozostała część została pouczona albo zwrócono jej uwagę, ponieważ w niewłaściwy sposób zakrywali usta i nos maseczką.

Policjanci kontynuują apele o stosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze zapowiadają kontynuacje działań w zakresie walki z pandemią.

  • Policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń
  • Policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń
  • Policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń
  • Policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń
Powrót na górę strony