Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca, który "poszedł na całość"

Data publikacji 26.05.2008

Młody mężczyzna, którego zatrzymali policjanci, złamał prawie wszystkie możliwe przepisy związane z prowadzeniem samochodu. Jechał pijany, kierował bez prawa jazdy, samochód miał założone tablice rejestracyjne innego pojazdu, po za tym auto nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wszystko wskazuje również na to, samochód został sprowadzony do Polski nielegalnie.

Policjanci z komisariatu w Czerwionce–Leszczynach, patrolując wczoraj wieczorem ulice w Szczejkowicach, zauważyli citroenena, którego kierowca na widok radiowozu zaczął zachowywać się dosyć dziwnie. Bardzo szybko poznali oni przyczyny podejrzanego zachowania. 25-letni mieszkaniec tej miejscowości był pijany. Alkomat wskazał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Ale to nie wszystko, czego mógł się obawiać zatrzymany. Policjanci nie mogli mu zatrzymać prawa jazdy, gdyż nigdy go nie posiadał. Samochód nie był też obowiązkowo ubezpieczony, a założone na nim tablice rejestracyjne pochodziły z fiata kuzynki zatrzymanego mężczyzny. Wstępnie ustalono również, że citroen został najprawdopodobniej sprowadzony do Polski nielegalnie.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu może mu grozić kara do 2 lat więzienia. Z pewnością nie uniknie on również wysokich kar pieniężnych za pozostałe przewinienia.
Powrót na górę strony