Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna prędkość, surowe konsekwencje - 2500 złotych mandatu karnego za 173 km/h na "90-tce"

Data publikacji 10.01.2022

31-letni kierujący pojazdem marki BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 83 kilometry na godzinę. Wykroczenie zostało zarejestrowane przez poruszających się nieoznakowanym radiowozem świebodzińskich policjantów z grupy SPEED, zajmującej się zwalczaniem piractwa drogowego. Zgodnie z nowym taryfikatorem kierowca otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Od 1 stycznia 2022 roku w życie wszedł nowy taryfikator mandatów. Za przekroczenie prędkości o 71 kilometrów na godzinę i więcej kwota mandatu karnego wynosi dwa i pół tysiąca złotych. O surowości nowych kar dla osób łamiących przepisy w ruchu drogowym, które narażają innych uczestników ruchu, przekonał się w czwartek (6 stycznia) na drodze krajowej numer 29 kierujący BMW. 31-letni mężczyzna, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 83 kilometry na godzinę otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2500 złotych. Wykroczenie zostało zarejestrowane przy pomocy nieoznakowanego radiowozu z wideo rejestratorem, na którym pracują policjanci z grupy SPEED.

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze bardzo często jest przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych, także tych ze skutkiem śmiertelnym. Przy takich prędkościach siła działająca na auto jest tak duża, że rozwiązania i urządzenia służące do zapewnienia bezpieczeństwa, jak strefa zgniotu, poduszki powietrzne czy pasy, mogą nie wystarczyć, by ochronić osoby podróżujące w aucie. Ponadto przy dużej prędkości, dużo mniej czasu mamy na reakcję czy wykonanie manewru. Moment odwrócenia uwagi kierowcy może kosztować czyjeś życie.

 

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.68 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony