Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli starszemu schorowanemu mężczyźnie

Data publikacji 10.01.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach pomogli samotnemu seniorowi, który ze względu na swój stan zdrowia nie był w stanie opuścić miejsca zamieszkania, żeby zakupić podstawowe artykuły żywnościowe. Sytuacja była poważna, ponieważ 85-latek nie miał w domu nic do jedzenia i przez dwa dni pił tylko wodę z kranu. Policjanci zrobili dla niego zakupy i zorganizowali dalszą pomoc z MOPS-u.

Oławscy policjanci podczas patrolu miejscowości Jelcz-Laskowice zauważyli starszego mężczyznę, który z okna jednego z domów wzywał pomocy i machał do przejeżdżających funkcjonariuszy. Okazało się, że senior z uwagi na stan zdrowia i problemy z chodzeniem, nie miał możliwości opuszczenia miejsca zamieszkania o własnych siłach. Co gorsza, nie miał też w domu nic do jedzenia ani picia. Podczas rozmowy z mundurowymi przyznał, że od dwóch dni nic nie jadł, pił tylko wodę z kranu. 85-latek nie potrzebował pomocy medycznej, pragnął jedynie coś zjeść.

Policjanci za zgodą seniora zakupili dla niego podstawowe artykuły spożywcze w pobliskim sklepie. Ponadto funkcjonariusze wdrożyli pomoc systemową. O sytuacji starszego i samotnego mężczyzny poinformowany został Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jelczu Laskowicach, który obejmie go opieką.

Policjanci apelują! Jeżeli wiemy, że w naszej okolicy mieszka osoba, która może potrzebować pomocy, to warto w tej sprawie skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Można to zrobić na kilka sposóbów,  między innymi poprzez aplikację „Moja Komenda” lub za pośrednictwem strony internetowej właściwej terenowo jednostki Policji.

Pamiętajmy, że pomóc może każdy, a nasze zainteresowanie może uratować komuś życie!

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony