Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusownicy w "potrzasku"

Data publikacji 26.05.2008

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali 47–letniego mężczyznę, w mieszkaniu którego odnaleźli 35 skór lisów, psów, zajęcy i borsuka oraz blisko 10 kilogramów sarniego mięsa schowanego w lodówce. Natomiast policjanci z Pilzna zatrzymali kłusownika, u którego znaleziono nielegalną broń i amunicję oraz dwa poroża sarny i tuszę bażanta. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Policjanci z Jędrzejowa w mieszkaniu 47-letniego mężczyzny zjawili się późnym wieczorem. Był on mocno podenerwowany ich wizytą. W jego mieszkaniu oraz na strychu policjanci odnaleźli 35 skór, najprawdopodobniej z upolowanych przez niego zwierząt. W jego lodówce mroziło się blisko 10 kilogramów sarniego mięsa oraz dwa słoiki z psim i borsuczym smalcem. W ciągniku, którym jeździł na nielegalne łowy, funkcjonariusze znaleźli broń palną gładko lufową własnej produkcji oraz kilkanaście sztuk naboi śrutowych.

Zatrzymany mężczyzna twierdzi, że wszystkie zakwestionowane przez Policję rzeczy znalazł i zabrał do domu. Dzisiaj będzie on doprowadzany do prokuratury. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Natomiast policjanci z Pilzna tuż po godzinie 20:00 wspólnie ze strażnikami Straży Łowieckiej zatrzymali do kontroli fiata 126p. Jak się okazało, kierujący nim 36-letni mężczyzna nie miał prawa jazdy, a podczas kontroli strażnicy łowieccy zauważyli w bagażniku samochodu sierść sarny i pióra bażanta. Podczas przeszukania domu i budynków gospodarczych należących do mężczyzny policjanci znaleźli broń palną z tłumikiem i celownikiem optycznym, dziewięć sztuk amunicji kalibru 5,5 mm oraz elementy służące do wyrobu broni. Znaleziono również tuszę bażanta oraz dwa poroża sarny, które zostały zabezpieczone.

36-letni mężczyzna odpowie teraz za kłusownictwo i nielegalne posiadanie broni. Za kierowanie samochodem bez uprawnień został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Okazało się również, że nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. W 2005 roku mężczyzna odpowiadał już za nielegalne posiadanie broni.
Powrót na górę strony