Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Morsowali dla Chrupka

Data publikacji 10.01.2022

Wczoraj na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Jawornik w Jaworze blisko 150 morsów spotkało się, aby wesprzeć zbiórkę pieniędzy na kolejną operację dla 7-letniego Aleksa. Organizatorem charytatywnego morsowania była Komenda Powiatowa Policji w Jaworze.

Na apel jaworskich funkcjonariuszy odpowiedziała spora grupa osób, bo około 150 morsów przybyło na Jawornik, by wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Chrupka. Chłopiec choruje bowiem na rzadką chorobę genetyczną – dysplazję diastroficzną, przez którą jego kości nie rosną prawidłowo. Aleks ma za sobą kilka operacji, jednak tylko kosztowna rehabilitacja i leczenie może uchronić chłopca przed porażeniem kończyn i spędzeniem reszty życia na wózku inwalidzkim.

Zanim uczestnicy weszli do wody, wrzucili najpierw pieniądze do puszek jaworskiego Stowarzyszenia Damy Radę. Następnie każdy mors wziął udział w rozgrzewce poprowadzonej przez znanego w rejonie rehabilitanta, by na koniec zanurzyć się w lodowatej wodzie. Po zakończonym morsowaniu, każdy mógł się ogrzać przy ognisku i upiec smaczną kiełbaskę. Ta wspaniała akcja odbiła się szerokim echem w mediach.

W trakcie imprezy policjanci promowali także nasz zawód. Przedstawiali zainteresowanym warunki przyjęcia do służby w formacji, jak również rozdawali ulotki zawierające niezbędne informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej.

Z uwagi na fakt, iż w spotkaniu wzięła udział dość spora grupa seniorów, mundurowi wykorzystali sytuację, by porozmawiać także o ich bezpieczeństwie. Policjanci zachęcali ich m.in. do udziału comiesięcznym spotkaniu w sieci, w ramach programu profilaktycznego SENIOR ON LINE.

Dla najmłodszych policjanci udostępnili radiowóz, by dzieciaki mogły obejrzeć go od środka. Sprawiło im to niesamowitą frajdę.

Cieszymy się, że tak wiele osób pozytywnie zareagowało na apel jaworskich policjantów i przybyło, aby morsować dla Chrupka. Mamy nadzieję, że dzięki zebranym pieniądzom Aleks szybko wróci do pełnej sprawności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 • morsy w wodzie
 • Komendant KPP w Jaworze z policjantami morsującymi
 • mężczyzna czyta ulotkę
 • stanowisko policyjne
 • policjanci rozmawiają z seniorką
 • rozgrzewka przed morsowaniem
 • przedstawiciele NSZPP w wodzie podczas morsowania
 • policjanci na stanowisku policyjnym

Film Morsowanie_dla_Chrupka__1_.mp4

Opis filmu: film przedstawiający przygotowanie do morsowania, samo morsowanie uczestników, spotkania z policjantami

Pobierz plik Morsowanie_dla_Chrupka__1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 38.33 MB)

Pliki do pobrania

 • 16.79 KB
  deskrypcja filmu
Powrót na górę strony