Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czy matka świadomie porzuciła dziecko?

Data publikacji 26.05.2008

Żywą, nowonarodzoną dziewczynkę znalazła dzisiaj w zaroślach przy jednej z ulic w Krakowie przechodząca kobieta. Dzięki wiedzy dzielnicowego, przy wykorzystaniu psa tropiącego, policjanci dotarli do mieszkania kobiety, która najprawdopodobniej jest matką dziecka.

Dzisiaj około 5:30 przy zbiegu ulic Limanowskiego i Tarnowskiego w drodze do pracy uwagę przechodzącej kobiety zwróciło znajdujące się w pobliskich zaroślach zawiniątko. Jak się okazało, był to zwinięty w materiał noworodek –dziewczynka. Dziecko pomimo wyziębienia żyło. Natychmiast przewieziono je do szpitala. Według lekarzy stan dziecka poprawia się i nie ma zagrożenia dla jego życia.

Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania matki dziecka. Dzięki wiedzy dzielnicowego z tego rejonu i psu tropiącemu, po krótkim czasie funkcjonariusze dotarli do jednego z mieszkań znajdujących się w pobliżu. Tam w jednym z mieszkań zatrzymano 37-letnią kobietę. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie ona urodziła dziecko w nocy w tym mieszkaniu a następnie wyniosła je na zewnątrz. Okazało się również, że i kobiecie jest potrzebna pomoc medyczna, 37-latka była osłabiona przypuszczalnie na skutek przebytego porodu. Kobieta trafiła do szpitala.

Przesłuchiwana jest rodzina kobiety i prowadzone są oględziny miejsca znalezienia dziecka. Prowadzący dochodzenie ustalają teraz motywy zachowania 37-latki i szczegóły całej sprawy.
Powrót na górę strony