Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymanie w sprawie zabójstwa 30-latka w Nowej Hucie

Data publikacji 11.01.2022

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali, na terenie lotniska w Katowicach 34-latka podejrzanego o współudział w zabójstwie na tle rabunkowym. To kolejne zatrzymanie w sprawie przestępstwa, które miało miejsce na początku grudnia ubiegłego roku na terenie Nowej Huty.

5 grudnia 2021 roku na jednym z osiedli w Nowej Hucie doszło do zabójstwa 30-letniego mężczyzny. Z mieszkania ofiary zniknęła gotówka oraz złote monety. Dwa dni później, zwłoki mężczyzny znaleźli jego znajomi, którzy przyszli go odwiedzić. Natychmiast poinformowali o tym fakcie krakowską Policję. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie w toku śledztwa zatrzymali 9 grudnia na terenie Podgórza 26-latka, jako pierwszego z podejrzanych o popełnienie tego zabójstwa. O zatrzymaniu pisaliśmy tutaj: https://krakow.policja.gov.pl/kr1/aktualnosci/17998,Krakowscy-kryminalni-zatrzymali-sprawce-zabojstwa.html.

Kryminalni, ustalili że w sprawę zabójstwa z Nowej Huty może być również zamieszany 34-latek zamieszkujący na co dzień poza granicami Polski. W miniony czwartek policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie na terenie katowickiego lotniska zatrzymali poszukiwanego. 34-latek został przewieziony do Krakowa, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, w związku z dokonanym rozbojem -  za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
W piątek, 7 stycznia 2022 r. krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec 34-latka areszt na 3 miesiące, który może być później przedłużony do czasu sądowego finału tej sprawy.

(KWP w Krakowie / sc )

Powrót na górę strony