Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał dwa promile i jechał autem. Zatrzymany przez młodą policjantkę po służbie

Data publikacji 12.01.2022

Policjantka z I Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego komendy miejskiej w Zielonej Górze posterunkowa Kamila Machowiak udowodniła tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wczoraj będąc poza służbą, jadąc samochodem zauważyła i zatrzymała nietrzeźwego kierującego, który jak się później okazało, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Posterunkowa Kamila Machowiak, policjantka Wydziału Sztab Policji komendy miejskiej w Zielonej Górze jechała we wtorek, 11 stycznia br., po godzinie 17.00 drogą krajową numer 32 z Leśniowa Wielkiego do Zielonej Góry. W pewnym momencie zauważyła kierującego fordem, który bardzo dziwnie się zachowywał: jechał zygzakiem, zwalniał  lub nagle przyspieszał. Jego zachowanie było na tyle zaskakujące, że zwróciło uwagę policjantki, która postanowiła to sprawdzić. Gdy wyprzedzała samochód zauważyła, że kierujący pije alkohol - w ręku trzymał półlitrową butelkę wódki.

Policjantka natychmiast zjechała na pobocze, powiadomiła dyżurnego zielonogórskiej Policji, a następnie pojechała za kierującym fordem, cały czas informując dyżurnego gdzie się znajduje. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na Osiedle Leśne i się zatrzymał. Młoda policjantka nie zastanawiała się ani chwili, wybiegła ze swojego samochodu, żeby zabrać kierującemu kluczyki. Gdy otworzyła drzwi do jego pojazdu poczuła silną woń alkoholu, a na siedzeniu zauważyła do połowy opróżnioną butelkę wódki. Kierowca, którym okazał się 55-letni zielonogórzanin, był agresywny, a jego agresja jeszcze się zwiększyła gdy zobaczył umundurowanych policjantów, którzy bardzo szybko dojechali na wskazane miejsce. Mężczyzna został przewieziony do komendy miejskiej, a przeprowadzone tam badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że 55-latek miał prawie 2 promile.

Mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Postawa posterunkowej Kamili Machowiak zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż jest to młoda funkcjonariuszka, która służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze pełni zaledwie od kilku miesięcy - od maja 2021 roku.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony