Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skorumpowany 39-latek zatrzymany za przyjmowanie łapówek

Data publikacji 12.01.2022

Policjanci wydziału kryminalnego z Człuchowa zatrzymali 39-letniego mieszkańca Chojnic podejrzanego o przyjęcie łapówek w wysokości prawie 80 tys. złotych. Łapówkarski proceder trwał w jednej z człuchowskich firm od 2019 roku i polegał na uzależnianiu dalszych zleceń podmiotowi zewnętrznemu od wręczenia korzyści majątkowej. Za przestępstwo korupcji w obrocie gospodarczym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze pracowali nad sprawą od dłuższego czasu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierownik jednej z człuchowskich firm produkcyjnych dokonywał zamówień usług u podmiotu zewnętrznego, jednak za te zlecenia żądał wręczenia korzyści majątkowej. Proceder miał trwać od 2019 roku.

10 stycznia 2022 r. kryminalni zatrzymali 39-letniego mieszkańca Chojnic, u którego zabezpieczono 25 tys. zł. w gotówce, które jak się okazało w całości pochodziły z nielegalnego procederu. Podczas dalszych czynności udowodniono zatrzymanemu przyjęcie korzyści majątkowej w gotówce, w wysokości prawie 80 tys. zł. Łapówkarski proceder trwał kilka lat, a do wręczania korzyści dochodziło wielokrotnie na terenie Człuchowa, w sumach po kilka tysięcy złotych.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Za przestępstwo korupcji w obrocie gospodarczym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz przepadek przyjętej korzyści majątkowej.

(KWP w Gdańsku / sc )

Powrót na górę strony